Mengšanke sedemkrat na stopničkah

V soboto in nedeljo, 9. in 10. aprila, je bilo na Ptuju 25. državno prvenstvo za kadete in kadetinje posamezno, dvojice in mešane dvojice. Na tekmovanju je nastopilo 58 tekmovalcev in 35 tekmovalk iz 20. slovenskih klubov. Mengeš je zastopalo 8 tekmovalcev in 6 tekmovalk. Najprej so tekmovali posamezniki v skupinah s štirimi tekmovalci, prvo in drugo uvrščeni pa sta se uvrstila v finalni del tekmovanja, kjer so igrali na izpadanje.

slika

Štirje naši tekmovalci, Tilen Šalja, Dejan Jokič, Mitja Zavec in Rok Grad, so se uvrstili v finalni del tekmovanja. Prijetno je presenetil Tilen Šalja in osvojil 3. - 4. mesto.

Pri dekletih so se v finalni del tekmovanja uvrstile Katarina Stražar, Nika, Tara in Vita Kobetič. Katarina Stražar je osvojila 2. mesto, Nika Kobetič pa 3. - 4. mesto.

V tekmovanju dvojic je Tilen Šalja s soigralcem Mitjo Novelom iz Izole osvojil naslov državnega prvaka, Katarina Stražar in Nika Kobetič pa naslov državnih prvakinj pri kadetinjah, na 3. in 4. mestu pa sta Vita in Tara Kobetič.

V igri mešanih dvojic sta Rok Trtnik in Nika Kobetič osvojila 2. mesto.

Mengšani so ponovno dokazali, da sodijo v sam vrh slovenskega namiznega tenisa, kar dokazuje, da v društvu prizadevno delajo pod vodstvom uspešnega trenerja Davida Orešnika in pomočnikov Žiga Zupana in Ožbeja Popelarja.