Katarina v Lignanu priigrala medaljo

Od 14. do 16. marca je bilo v italijanskem letoviškem mestu Lignanu di Sabbiadoro Mednarodno prvenstvo Italije v namiznem tenisu, serije ITTF Junior Premium Circuit, za kadete in kadetinje. V slovenski reprezentanci sta nastopili tudi Mengšanki Ana Tofant in Katarina Stražar.

slika

Ana je igrala v kategoriji kadetinj in nesrečno izgubila v skupinskem delu tekmovanja. Katarina je pokazala svoj nesporen talent tudi v mednarodni konkurenci mlajših kadetinj in osvojila bronasto medaljo. V polfinalu se je pomerila z Wong Chin Yau iz Hong Konga in po hudem boju tesno izgubila šele po petih nizih ( 4 : 11, 11 : 7, 11 : 9 , 7 : 11, 8 : 11. Vongova je nato zmagala v finalu proti Madžark s 3 : 1 in osvojila naslov prvakinje.