Velik mednarodni reprezentančni uspeh

10. do 14. februarja se je slovenska reprezentanca udeležila CZECH JUNIOR & CADET OPEN ITTF PREMIUM JUNIOR CIRCUIT TURNIRJA. Tekmovanje je bilo v Hodoninu na Češkem. V reprezentanci so nastopile Mengšanke Ana Tofant in Aleksandra Vovk v mladinski in Katarina Stražar v kadetski konkurenci.

slika

Ana se je med posameznicami uvrstila med šestnajst najboljših, kar predstavlja njen največji mednarodni uspeh. V skupinskem delu tekmovanja je s tremi zmagami osvojila 1. mesto. Uspešno je nadaljevala tudi v finalni skupini, kjer je premagala Poljakinjo Slazak in Norvežanko Sarah Horgen. Za uvrstitev med osem najboljših jo je s 4 : 1 premagala 1. nosilka Romunka Adina Diconu.

V ekipnem delu tekmovanja kadetinj sta zgodbo o uspehu spisali Katarina Stražar s soigralko Leo Paulin, Arrigoni iz Izole. V predtekmovalni skupini sta premagali ekipi Slovaške in Madžarske. V finalnem delu sta v četrtfinalu ugnali ekipo Turčije in prvi nosilki iz Romunije, v finalu sta tesno izgubili z rezultatom 2:3 s kombinirano ekipo Koreje in Romunije. Osvojili sta srebrno kolajno, kar predstavlja velik mednarodni uspeh slovenskega ženskega namiznega tenisa.

Katarina je v igri dvojic igrala z Italijanko Jamino Laurenti, najprej sta premagali poljsko dvojico z rezultatom 3:0, nato z rezultatom 3 : 2 Bolgarki. Za vstop v finale sta izgubili s korejsko češko dvojico z rezultatom 2:3 in osvojili bronasto medaljo.